NBA Maçlarına Video Konferansındaymış Gibi Katılabilirsiniz

0
Bu etkiyi tamamlamak için yanınıza bir içecek alın. Microsoft

Microsoft’un Teams uygulaması, COVID-19 salgını sırasında sevgili video sohbet uygulaması Zoom kadar fazla kullanılmadı. Fakat pek çok iş arkadaşı, kendilerini birden ülke (ve bazen de dünya) geneline dağılmış halde buldukça, Microsoft’un işbirliği yazılımı pek çok çalışan için önemli bir ürün haline geldi. Teams, genelde eğlenceden ziyade son finansal raporları tartışmak için daha iyi olsa da; NBA, sosyal mesafeli maçlara biraz taraftar etkileşimi görüntüsü katmak amacıyla bu teknolojiden faydalanıyor.

NBA’in bu işbirliği, Microsoft’un Teams yazılımına dahil ettiği Hep Birlikte Modu’na dayanıyor. Bu özellik, diğer video sohbet hizmetlerine benzer şekilde çalışıyor ve kişiyi tespit ederek, farklı bir arka planın önünde oturuyormuş gibi görünmesini sağlıyor. Fakat Microsoft, herkesi basit bir ızgara desenine sıralamak yerine; katılımcıları tek bir arka plana ekliyor. Bu yüzden eğer bir derse katılıyorsanız, herkes tek bir sanal ders sınıfında görünüyor.

NBA’in durumunda ise taraftarlar, maçları doğrudan Teams uygulaması üzerinden izleyecekler. Daha sonra ise taraftarların görüntüsü, salondaki oyun alanını çevreleyen 5 metre yüksekliğindeki dijital ekranlarda belirecek. Bu sanal “tribünlere”, tek seferde 300’den fazla taraftar yerleşebilecek. İnsanların açık saçık hareketler yapmasını veya genel olarak maçı herkes için berbat etmeye uğraşacak şekilde davranmasını önlemek üzere herhangi bir düzenlemenin olup olmayacağı ise şimdilik belli değil.

Stan Horaczek/Popular Science. Ç: O.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz