Niantic Pokemon Go Lensleri ve Daha Pek Çok Şey İstiyor

0

Pokémon Go’nun toplumu etkilemediğini iddia etmek oldukça zor, en azından durum kısa vadede böyle. Ama belli ki oyunun üreticisi Niantic’in CEO’su John Hanke’nin, oyunun çevremizdeki dünyayı nasıl değiştirdiği ve bizim onu nasıl gördüğümüzle alakalı daha büyük bir vizyonu var..

Hanke bu hafta VentureBeats’in GamesBeat konferansında oyun ile ilgili vizyonu hakkında konuştu. En çılgın fikri ise şu: İnternet ile tam entegre olmuş lenslerle oyuncuların çevrelerindeki Pokémonları aracı bir cihaz kullanmadan görmelerini sağlamak.

Ama lensler planın parçalarından sadece biri. Hanke’nin planı sadece insanları dışarı çıkarıp hareket ettirmek değil, onları nerelere yönlendireceğine dair fikir sahibi olmak. Plan en başından beri büyük mağazalarla, toplu etkinliklerle partnerlik anlaşmaları sağlamak, oyuncuları temizlenmesi gereken parklara yönlendirmekti. Bu plan, oyunun kendisinin oyuncuları yönettiği bir güç haline gelebileceğine dair ütopik bir fikir.

Eğer Niantic hedef kitlesi üzerinde böylesine bir kontrol kurmak istiyorsa, ayak izi takibini ve ender bulunan Pokémonları geri getirmek zorunda kalacak. Ayrıca orijinal 150 dışındaki Pokémonları ne zaman ekleyeceklerine dair bize bir zaman çizelgesi vermeliler. Hem belki oyuncular arası Pokémon takası ve maçları da oyuna eklenir!

Ayrıca biraz daha kuluçka makinası hiç de fena olmaz.


Şerif Kaya Çınar

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz