Nintendo’nun En Yeni Konsolu Evde ve Yolculuk Esnasında Oyun Oynamaya İzin Veriyor

0

Eurogamer sitesinin haberine göre, Nintendo’nun sıradaki konsolu, Nintendo NX, söküp çıkarılabilir kontrol birimleri ile taşınabilir bir oyun oynama sistemi olacak.

Nvidia’in güçlü mobil Tegra işlemcisi sayesinde, Nintendo NX’i, Game Boy ve DS ancestors gibi kullanabileceksiniz. Eurogamer sitesinin kaynaklarında bahsedildiği gibi, muhtemelen nostalji uğruna önceki sistemlere göre geriye yönelik bir uyumluluk olmayacak ve NX oyun kartuşlarını da çalıştıracak.

Buradaki bir diğer yenilik ise, NX’in evinize döndüğünüzde televizyonunuza bağlanmanıza izin veren bir yerleştirme istasyonuna sahip hale gelmesi. İşlemci gücü Microsoft Xbox One veya Sony Playstation 4 ile kıyaslanamaz olsa da, NX’in hibrit sistemi onu eşsiz kılıyor.

Bu oyun oynama sistemi, her şey içerisinde olan GameCube kontrol birimine benzer haldeki Nintendo’nun eski Game Boy Advance’inin modern versiyonu. NX, geniş konsol oyunlarını yanınızda taşıyıp koltuğunuzun rahatlığında kullanabildiğiniz Wii U kontrol birimlerinin bir sonraki evrimleşmiş hali gibi görünüyor.

NX için onaylanan tek oyun The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes). Hem oyun hem de konsol 2017 yılının başlarında piyasada olacak.


Fatih Uçar

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz