Öğünlerinizi Şekillendirecek Üç Proje!

0

İştah açan bir haber! Bu fikirler sadece iştah açmıyor, zaman kazanmanıza da yardımcı oluyor! 

manual1

2015 Mart’ında, artist ve mucit Dominic Wilcox reddedemeyeceği bir teklif aldı. Kellog’s ondan mısır gevreğine canlılık kazandırması için 5 şaşırtıcı alet yapmasını istedi. Wilcox 20’li yaşlarını hayal ederek işe başladı. Sonunda içlerinde bir mısır gevreği servis etme dronu, LED gözlü kaşık, “karın guruldatıcı yükselteç” ve kafaya monte bir mısır gevreği kepçesi bulunan vinç dahil 7 tane alet tasarladı. Son olarak, Late Night Show’da yayınlanan, üç kolunu vincin kollarını hareket etmesi için, dördüncü kolunu ise sütü boşaltması için dizayn edilen cihazda karar kılındı. Wilcox “hareket şekli robotik gözüküyor,fakat alet hidrolik basınç sayesinde hareket etmekte” dedi.

Yapılan bu alet yarı uykulu bir şekilde zorluklarla gerçekleşen öğünler hakkında heyecan yaratıyor. Güne doğru başlamak için, kahvaltınızı baştan yaratacak şekilde yapılandırıldı. Onların tuhaf aletlerini yemek masanızda bulamayabilirsiniz fakat bu aletlerin iştahınızı arttıracağı kesin.

Pastırmalı Çalar Saat

manual3

Geleneksel çalar saatler sizi rahatsız edici düüüüt şeklindeki seslerle uyandırır.Teknik girişimci Matty Sallin kokulu ve alarmlı bir pastırma saati ile sabahlarınızı daha güzel yapmaya karar verdi. Sallin ”Muhtemelen kahvaltı kokusuyla uyandığınız bir hatıraya sahipsinizdir” diyor. “Bu tamamıyla etkileyici bir alarm.” Süreçte ona yardımcı olan arkadaşlarından, mühendis Josh Myer domuz şeklinde bir cihaz hazırladı. Hızlı pişiren fırın fikrinden de kısmen ilham alındı. Bahsi geçen fırında iki halojen ışık, önceden pişirilmiş pastırmanın 10 dakikada ısıtılmasını sağlıyor. Sally uyandığı zaman ise yatağında basitçe kahvaltısını yapıyor.

Waffle Yapan Robot

manual2

Norveçli bir elektrik mühendisi olan Jon Elvind Stranden, misafirleri geldiğinde ona kahvaltı hazırlaması konusunda yardımcı olması için WaffleBot’u tasarladı. “Bu cihaz sürekli doldurmak ve boşaltmak zorunda olduğunuz waffle makinası sorununuz için bir çözüm niteliğinde” diyor Jon Elvind Stranden. “Siz sadece kaç adet waffle istediğinizi seçiyorsunuz ve geriye sadece onun hazırlaması kalıyor.” Özüne bakılırsa Wafflebot; Waffle yapan ızgara, açılıp kapanması bir tel üzerindeki motor ile sağlanan ve sulu hamuru kalıba döke bir sistemden oluşuyor. Belirlenen pişirme sürecinden sonra cihaz ters dönüyor ve otomatik olarak açıldıktan sonra bir tabakta size sunuluyor.

 

Ege KIZILAY

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz