ÖNÜMÜZDEKİ YILDAN İTİBAREN, MACBOOK PROGRAMLANABİLİR ELEKTRONİK MÜREKKEP DESTEKLEYEBİLİR Yaptığınız işe göre her bir tuş farklı olabilir.

0
Copyright 2014, 2015 Disk Depot Ltd.

 

Copyright 2014, 2015 Disk Depot Ltd.
Copyright 2014, 2015 Disk Depot Ltd.

Macbook klavyesinde yenileme gündeme gelebilir

Klavyenin güncellenmiş halinde, kullandığınız uygulamaya ya da bastığınız ikinci tuşa göre her karesi değişebilen elektronik mürekkep göstergeli tuşlar bulunabilir.

Apple Macbook dizüstü bilgisayar almayı bekleyenler, muhtemelen firmanın yeni bilgisayarları görücüye çıkartacağı düşünülen etkinlikle ilgili heyecanlıdırlar. Ancak Apple varsayıldığı gibi yeni Macbook bilgisayarını OLED ekran ile duyursa bile gene de 2018’i beklemeyi tercih edebilirsiniz.

Wall Street Journal’a göre Apple büyük bir olasılıkla elektronik mürekkep destekleyen dizüstü bilgisayarlarını birkaç yıl içinde duyuracak. Bu da önümüzdeki haftalarda bazı değişiklikler olsa da, klavye için kapsamlı bir revizyonun yakında olduğu anlamına geliyor. Yeni Mac kullanıcıları için çok yararlı bir teknoloji olabilir : “Command” tuşuna basılı tutun ve tüm kısayolları klavyede görebilirsiniz. Deneyimli kullanıcılar herhangi bir uygulamada bazı tuşların nasıl kullanılabileceğini istedikleri gibi düzenleyebilecekler. Photoshop kullanırken nadiren Büyük Harf tuşuna basmak gerektiğine göre, istediğiniz herhangi bir araca ulaşım için bu tuşu programlayabileceksiniz.

Amazon Kindle ya da Pebble smartwatch cihazlarındaki gibi, elektronik mürekkep teknolojisi dizüstü bilgisayar klavyesi için çok uygun olabilir. Bilgisayar kullanılırken pil gücü yüksek kaliteli olmalı, oysa elektronik mürekkep gösterirken değil, sadece ekrandaki görüntüyü değiştirirken enerji kullanıyor,

Apple’ın üçüncü parti bir elektronik mürekkepli klavye üreticisi olan Sonder firmasını alacağı yolundaki söylentiler noktaları birleştirmeye yardımcı oluyor. Gayet uygun.

keyshot-render-v01-20160528-cropped

Apple’ın yukarıdaki elektronik mürekkep destekleyen klavyeyi üreten Sonder ile görüştüğü söyleniyor.

Sonder’in yanısıra, Jaasta gibi ürünler de pazarda kendilerine yeni bir yer edinebilirler. Apple elbette herhangi bir pazarda ilk yer alan olmayacaktır, ancak diğer firmaların girişimleri sonrasında o ürünün kendine has sürümünü piyasaya çıkartacaktır. Aynı şeyi Tim Cook ve firmasından da 2018 yılında bekleyebiliriz.

macbook-oled-side

Klavyesi üzerinde OLED ekranlı Macbook

Üzerinde bir sıra OLED dokunmatik panel olan yeni bir Macbook klavyesinin çıkacağı uzun zamandır konuşuluyor.

Macbook almayı planlayan heveslilerin, QWERTY klavye üzerinde F1-F12 tuşlarının yerini alabileceği ümit edilen OLED dokunmatik panel için biraz daha beklemeleri gerekebilir. Bekleyip göreceğiz.

 

Xavier Harding

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz