En İyi Pokémon Go Hileleri

0

Pokémon Go oyuncuları Eevee evrimini kendi tercih ettikleri şekilde gerçekleştirme, kilitli ekranda oyuna devam etme ve daha fazlasını keşfettiler.

Pokémon Go, akıllı telefon kültürüne yılın en popüler uygulaması olarak girmiş bulunmakta.

Arttırılmış gerçeklik oyunu Pokémon, iPhone veya Android cihazlar kullanan oyuncularını favori cep canavarlarını yakalamak veya evrimleştirmek için gerçek dünyadaki mekanlara gönderiyor.

Oyun çıkalı birkaç hafta olduğu için ve bazı gülünç gizlilik kuralları geri çekildiği için oyuncular artık daha önemli konulara, yani, nadir bir Pokémon yakalamaya odaklanabiliyor.

Ancak şimdiden Pokémon Go oyuncuları oyunun mekanikleri üzerinde uzmanlaşmış durumda: Poké-stops noktalarını çevirerek çeşitli ögeler (item) kazanma, öncesinde Lucky Eggs kullanarak evrimleştirme sırasında kazanacağınız deneyimi (experience, XP) iki katına çıkarma ve Pokéball’u döndürerek atarak kavis verip fazladan 10XP kazanma gibi. Ve sanıyorum ki Pikachu’yu oyunun en başında yakalayabileceğinizi de duymuşsunuzdur. Ancak işi biraz hileyle birkaç adım daha ileri götürebilirsiniz:

Eevee Evrimleştirme Hilesi

Eevee’yi nasıl istediğiniz şekilde evrimleştirirsiniz?

Pokémon Go oynayan birçok oyuncu Eeevee evrimindeki göndermeyi fark etti. Geçmiş oyunlarda bu tilki benzeri Pokémon’un evrimi, evrim taşlarıyla seçilebilirken, PoGo’da rastgele gerçekleşiyor. Tabii eğer ki şu üç takma addan birini seçmezseniz: Eevee’lerini Flareon’a dönüştürmek isteyen oyuncular önce Pyro adını vermeli, Jolteon tercih eden oyuncular Sparky adını ve yüksek sağlık puanı olan bir (high-HP) Vaporeon isteyen oyuncuların ise Eeevee’lerine Rainer adı vermeleri gerekiyor.

Bu takma isimler Pokémon’un animesindeki, aynı takma isimleri taşıyan üç erkek kardeşle tanıştığımız 1998 yılındaki bir bölümüne gönderme yapıyor. Birçok Youtube kullanıcısı bu numaranın işe yaradığını gösteren paylaşımlar yapıyor olsa da art arda iki kere çalışmayacağını belirtiyorlar. Bu Eevee evrimlerini birden fazla kez gerçekleştirme yolları arayışı ya da evrimler arası geçmesi gereken bir sürenin olup olmadığının araştırması hala sürmekte.

Hiçbir yere gitmeden Pokémon “Go” oynamak

Pokémon Go içinde istediğin yere hareket et.

Pokémon Go, insanlar Pokémon’ları keşfedip yakalarken mekanlarını gerçek hayata dayandırması açısından dahiyane bir oyun. Ancak bazen bu Pokémon’ları yakalamak için yerinizden hiç kalkmak istemeyebilirsiniz. Eğer siz de bazen böyle hissediyorsanız PokémonGoAnywhere aradığınız eklenti. Ancak bunun için önce bazı şeylere daha ihtiyacınız var.

Birincisi, üretici tarafından konulmuş olan yazılım kısıtlamaları kaldırılmış yani jailbreak yapılmış bir iPhone (veya iPad ya da iPod Touch). Eğer cihazınız Apple’ın geçmiş iznlerine açıksa Cydia’ya bu veriyi ekleyebilir ve PokémonGoAnywhere uygulamasını arayabilirsiniz. Ancak eğer cihazınızın kodları kırdırılmışsa büyük ihtimalle Pokémon Go’nun telefonunuzu desteklemeyeceğinden endişeleniyor olabilirsiniz. Kodları kırılmış bir cihazla bu oyunu oynamak için ise MasterBall veya PokéPatch yüklemeniz yeterli.

PokémonGoAnywhere ekrana dokunarak yürümenizi sağlayan ve hızınızı bile değiştirmenize imkan veren bir uygulama. Oyunun asıl amacı oyuncuların çevrelerini keşfetmeleri olsa da koltukta oturarak yapılan küçük bir Pokémon Go-lamanın kimseye bir zararı olmaz. Ancak tedbirli olmanın da yararı var, bu hileyi kullanan oyuncular için Niantic ileride bazı önlemler alabilir.

Kilitli Ekranda Oyuna Devam Etme

Eğer iPhone’unuzu kırdırdıysanız eğlence henüz bitmiş değil. PokémonLock adındaki bir diğer uygulama Pokémon Go’nun kilitli ekranda da çalışmaya devam etmesini sağlayarak sizi şarjınızın kısa sürede bitme sorunundan kurtarıyor.  Önceden de bahsettiğimiz gibi MasterBall, PokéPatch ya da başka bir eklenti kullanmanız Pokémon Go’nun cihazınızı desteklemesi konusunda sorun yaratmayacaktır.

Ne yazık ki bu uygulamanın çalışabilmesi için ekran şifrenizi kaldırmanız gerekiyor. Biz Pokémon’u hızlandırmanın, güvenlik riskleri yaratmaya değmeyeceği görüşündeyiz. Ancak kim bilir belki sadece birkaç saniye daha hızlı olmakla nadir bir Snorlax sizin olabilir.


Ilgın Akgün

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz