Saçma Miktarda İnsan Halen Microsoft Solitaire Oynuyor

0
O farenin kutusu bizi geçmişe götürüyor. Microsoft

Eğer internetiniz olmadan önce bir Windows bilgisayarınız olduysa, muhtemelen bir sürü Solitaire oynamışsınızdır. Microsoft, 1990 yılında Windows 3.0’dan itibaren bu hoş ama sinir bozucu kart oyununu işletim sistemine entegre etmişti. Tabii ki eğlenceli bir oyundu fakat aynı zamanda, fareyle nesne sürükleme kavramını insanlarla tanıştırmaya yardımcı olmuştu. Şimdiyse program 30. yıl dönümünü kutluyor.

Bazı insanlar, kuralları anlamadan önce bile bu oyunu oynamaya başlamıştı. Onu okul bilgisayarında oynamak, verilen görevi yapmaktan daha iyiydi. Yasak bir eğlenceydi o.

Oyun, artık Windows’un temel bir parçası değil; çoğu insan, 2020 yılında tutup sürüklemeyi gayet iyi biliyor. Yine de bir sürü insan, bu zıplayan kartların ne olduğunu devamlı olarak anlamaya çalışıyor. Microsoft’un sitesindeki yıl dönümü yazısına göre Microsof Solitaire Koleksiyonu, her ay 200 ülkeden 35 milyondan fazla oyuncuya sahip. Fortnite’ın 350 milyon oyuncusuyla boy ölçüşemez. Fakat yine de, basit bir dijital kart oyunu.

Eğer hayatınızda hiç oynamadıysanız, uygulamayı halen Windows, iOS ve Android üzerinden edinebilirsiniz. Bu bağlantıya tıklayarak, doğrudan tarayıcınızda da oynayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz