Sırt jeti firması ilk yılında 5 milyon dolar zarar etti

0

Kişisel sırt jetleri neredeyse çıkmak üzere, tabii piyasa ürünler sunulana kadar şirketi ayakta tutabilirse. Yeni Zelanda’dan Martin Aircraft’ın bir çift devasa fandan oluşan koca bir sırt jeti var. Hisseleri halka sunulan ilk sırt jeti firması olan Martin Aircraft ilk yılında 5 milyon dolar zarar etti.

Şirketlerin ilk yıllarında, piyasaya ürün sunana kadar zarar etmeleri gayet normal. Martin Aircraft’ın elinde hâlâ 23 milyon dolardan fazla para bulunuyor. Bu da lansman için yeter de artar bile. Tek kişilik uçuş aygıtının 2017’de piyasaya çıkması, uzaktan kumandalı ve insansız bir dron sürümünün ise 2016 sonuna kadar yetişmesi öngörülüyor.

Bu dron saatte 70 km’yi aşan hızla yarım saat havada kalabilecek. Martin Aircraft dronu boğulma tehlikesi gibi acil durumlarda kurtarma amaçlı kullanmayı planlıyor. Pilotlu aygıt ise  eğlence amaçlı bireysel taşıma aracı olacak. Fiyatı ise ABD’de küçük bir ev fiyatına yakın. Eğer sırt jeti artışları artarsa 2017’de bir sürü sırt jeti videosu izleyecek ve Burning Man festivalinde havada uçuşan yirmili yaşlardaki milyarderleri seyredeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz