Sony Yeni Nesil Ev Robotu Hakkında Sır Vermedi

0

Robot yapay zekâya ve duygulara sahip olacak ancak bunun ötesinde detaylar hakkında hiç bir fikrimiz yok.CEO Kaz Hirai’nin dün konferansta alaylı bir şekilde açıkladığına göre Sony gizli ev robotu üzerinde çalışmalarına devam ediyor.Açıklamalarına göre robot hala ortada yok ancak kendisi gelişmeleri takip etmenizi tavsiye ediyor. IFA küçük aletler gösterisindeki açıklamalarını PC World aracılığıyla gözden geçirelim:

“Sadece günlük ihtiyaçlarınızı değil aynı zamanda duygusal eksikliklerinizi giderebilecek bir robot üzerinde çalışmakta olduğumuzu bildirmekten mutluluk duyuyorum.”

Sony bunu var olan donanımı yapay zekâ, robotik ve haberleşme teknolojileriyle birleştirerek gerçekleştireceklerini belirtiyor ki bu da suyun ıslak olduğunu söylemekten farksız.

PC World’ün notlarına göre Sony 2000’lerde satılan ve yaklaşık 10 yıl önce emekli edilmesine rağmen ikonik ve sevilen ev robotları olan Aibo köpekleriyle ev robotlarının erken dönemde öncüsü olmuştu.

Beni beşinci sınıftan itibaren bir robota duygusal şekilde bağlayan Sony’e bir alkış. Ev robotu teknolojinin geleceği parlak. Fakat ya ben hayatımda başka bir duygusal bağ kurmak istemezsem? Ya hayatımı sürdürmeme telefon yetecek hale gelen birisi olursam?


Nuri Çekin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz