Bu Sinyal Uzaylılardan Değil, Dünya’dan Geliyor

1

neuralizer_0

Bu haftanın birkaç değerli gününde,bilim topluluğu,Rus teleskoplarının uzay boşluğundan yakalamış olduğu işaret ışığı gibi gözüken sinyal hakkındaki haberler üzerine büyülenmek ve sinirlenmek arasında karar kılamamış durumdaydılar.Ars Technica’nın bildirdiği ilk haberde,güçlü bir sinyalin HD 164595 istikametinde Dünya’dan 95 ışık yılı uzaktaki bir yıldızdan geldiği geçiyordu.

Bugün,onlar ilk girişimlerinde hayallerimizi yıktılar.Dünyadışı Zeka Enstitüsü’nün resmi açıklamasının özeti:Sinyal uzaydan gelmiyordu,Dünya’dan geliyordu.Açıklamada;

“Bu program çerçevesinde nesnelerden birinin(Herkül Takımyıldızındaki HD 164595)istikametinde 2015 yılında 2.7 cm dalga boyunda garip bir radyo sinyali saptandı.Sonradan ortaya çıkan işlem ve analizlerde sinyalin menşeinin büyük ihtimalle Dünya olduğu ortaya çıktı.”

Bu duruma olası birkaç açıklamada Dünya Dışı Zeka Arayışı (SETI)’ndan hızlı bir şekilde ortaya konuldu.

1-FBI bu işin içinde ve korkutulmuş bilim adamları bu durum basına yansıyana kadar onları rehin tutuyor.

2-Bunlar uzaylı falan değiller.

3-Uzaylılar hali hazırda içimizde olabilir ve bu evlerine gönderdikleri bir uyarı ışığı olabilir.Bir başka yönden,karşınıza çıkan garip bir insan veya Pug ırkı bir köpek’te dünyadışı bir canlının deriye bürünmüş hali olabilir.Belkide Elon Musk’ta öyledir. Aman Tanrım! Bu Elon Musk. Kimseye güvenmeyin.


Ege Kızılay

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz