Tesla’nın Bu Hafta Tanıtacağı Ürün Ne?

1

Elon Musk’ın 30 Nisan’da Tesla markalı yeni bir ürün duyurulacağına dair tweet’inden beri herkes nefesini tutmuş bekliyor.

Yanıtı belki de biliyoruz. Bloomberg hafta başında yeni ürünün dev bir pil olacağına ilişkin bir yatırımcı e-postası gördüğünü duyurdu.

Bu konuyu ilk kez duymuyoruz. Musk, ta şubat ayında Tesla’nın “evlerde veya işyerlerinde kullanılacak” bir batarya geliştirdiğini açıklamıştı.

Otomobilden eve geçiş Tesla Motors için mantıklı. Elektrikli oto denilen yapbozun en önemli parçalarından biri enerjiyi depolamak. Bir elektrikli otonun doğru düzgün çalışması için dayanıklı, uzun ömürlü ve verimli bir pile ihtiyacı var. Wired dergisinden Klint Finley’nin belirttiği gibi, bu özellikler yenilenebilir enerji için de çok önemli. Eğer bir ev ya da işyeri, elektrik şebekesinden ayrılıp güneş paneli gibi bir yenilenebilir güç kaynağına geçmek istiyorsa, bu değişimi çekici kılan şeylerden biri de yağmurlu ya da kapalı hava için elektrik saklayabilmek. Ekstra enerjiyi depolayabilecek geniş kapasiteli bir batarya, yenilenebilir enerjiye geçişi kolaylaştırabilir.

Tesla’nın bataryası hakkında daha fazla bilgi bulunmuyor. Elon Musk’ın neler çevirdiğini görmek için önümüzdeki haftayı beklememiz gerekiyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz