Vahşi Su Samurunun Doğum Anına Tanık Olun!

0

Büyük Medcezir Havuzu su samurları için adeta doğum merkezi olmuş durumda. Cumartesi günü bir su samuru Monterey Körfezi Akvaryum Medcezir Havuzu’nda izleyenlerin büyülenmiş bakışları arasında doğum yaptı.

Doğum yaklaşık yirmi dakika sürerken Periscope uygulamasıyla canlı yayınlandı. Bu yaşam mucizesini yağmurlu bir Mart günü olmasına rağmen çok kalabalık bir kitle takip etti. Monterey Körfezi’ndeki bu doğal akvaryum izleyenlere doğumu oldukça yakından takip etme fırsatı verdi.

 

Tüm bunlar kulağa tanıdık geliyorsa haklısınız çünkü 20 Aralık tarihinde başka bir su samuru aynı yerde doğum yapmıştı. Fakat o doğum maalesef kamera kayıtlarına geçmedi.

Peki anne su samurları neden bu bölgeyi tercih ediyor? Büyük Medcezir Havuzu, Ulusal Deniz Sığınakları içinde yer alan bir körfezde bulunuyor ve özellikle fırtınalı havalarda hayvanlar için güvenli bir liman olabiliyor.

Yetkililer su samurlarının suda ya da karada hatta kayaların üzerinde dahi doğum yapabildiklerini vurguluyor. Yeni doğum yapan anne daha önce etiketlenmediği için yaşı ve daha önce doğum yapıp yapmadığı hakkında araştırmacıların elinde bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz