Wii Balance Board Felçlilere Umut Işığı Olacak!

1

exoskel

Omurilik felçli olan Mark, Wii Balance Board ve bir dış iskelet aracılığıyla dengesini nasıl ayarlayacağını ve kendini nasıl konumlandıracağını keşfediyor.

Omurilik felçli hastaların özellikle kısıtlı hareketi olanların, tedavisi genellikle yanıltıcı bir süreç olmaktadır. Fakat, fizikçiler ve araştırmacılar, hastaların hareket yetilerinin bazılarını tekrar kazanması için dış iskelet adı verilen yapıyı geliştirerek, robotik tedavi yöntemlerinde büyük ilerleme kaydettiler.

Hastaların çoğu bu teknolojiye oldukça mesafeli yaklaşırken, birkaç gönüllü hasta bu heyecan verici buluş sayesinde, asistanların da yardımıyla tecrübe ettiler.

Omurilik felci hastalarından Mark, Wii Balance Board kullanılarak dış iskelet IHMC yardımıyla Florida Human & Machine Cognition enstitüsünde tekrar ayağa kalkabildi. Mark’ın dizlerindeki his kaybından dolayı normalde yere düşebileceği bir durumda, cihaz sayesinde dengesini sağlamasını ve dış iskelet sayesinde de yere düşmesinin önüne geçildi. Balance Board ın ağırlık dağılımı konusunda geliştirilmesi ve kullanıcılardan geri dönüşlere ihtiyacı var ve Mark’ın tecrübesi ilham verici olmakta.

Wii Balance Board, hareket yetileri geçirdikleri kaza sonucunda elinden alınan felçli hastaların tekrar ayağa kalkmalarına yardım eden bir cihaz. Şimdilik bu durum, Mark için küçük adımlar olsa bile gelecekte felçli hastaların bağımsızlıklarını ve tekrar yürüyebilme yetilerini kazanacakları düşüncesi bile oldukça heyecan verici. Şüphesiz, bu tedavi yöntemi Wii Balance Board’ın kullanılabileceği en iyi alan olacak.


Tuğçe Yaşar

 

1 Yorum

  1. Wii Balance Board Felçlilere Umut Işığı Olacak! yazınızı okuduktan sonra benzer çalışmalar yapan firmamızda sizi misafir etmekten memnuniyet duyarız. Çeşitli sensörler yardımı ile sanal gerçeklik tabanlı oyun/uygulamalar ile fizyoterapi hastalarının tedavi süreçlerine destek olan ürünlerimizi tanıtmaktan memnun oluruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz