Yeni nesil eğlencenin 5 güçlü unsuru

0

Zaman dünyayı değiştirirken eğlence anlayışında da önemli değişimler yaşandı. Bugünün eğlence anlayışı, 20-30-50 sene önceki eğlence alışkanlıklarından çok farklı. Peki, hayatımıza bundan sonra girecek yeni nesil eğlence anlayışındaki en güçlü 5 unsur nedir?

  1. Video oyunları

15 sene önceye kadar çocuk oyunu olarak görülen video oyunları, mobil teknolojilerin de gelişmesiyle artık her yaştan insan için en önemli eğlence unsurlarından birine dönüştü. Dünya çapında yüzlerce milyar dolarlık bir iş hacmine dönüşen video oyunlarından en büyük keyfi ise PC sahipleri alıyor. Dolayısıyla oyunları çalıştırma gücüne sahip bir laptop, en kaliteli video oyunlara ulaşmak için önemli bir eğlence aracına dönüştü.

  1. Kutu oyunları

Dijital oyunlar hızlı yükseliyor olsa da 70’li yıllarda yükselişine başlayan kutu oyunları hala gözden düşmüş değil ve oyun yapımcılarının gelişen baskı teknolojilerini kullanarak giderek daha çekici kutu oyunları yayınlaması, bu pazara olan ilginin de devam etmesini sağlıyor.

3 Sokak oyunları

İnsanların dışarı çıkıp arkadaşlarıyla beraber oynayabileceği oyunlar, yüzyılardır güncelliğini kaybetmiyor. Onlara sadece yenileri ekleniyor. Kaykay, paten gibi oyunlar şimdi sosyal medyanın, Instagram’ın yükseldiği çağda, daha da ilgi çekiyor. Yaz aylarında ise deniz ve havuz oyuncaklarına olan ilginin yükselmesini de garipsememek gerek.

  1. Tiyatro

Bir dönem sinemaya tahtını devretmiş olsa da, Netflix gibi online platformlar sinemanın yerine geçmesiyle tiyatro artık insanların ev dışında sosyalleşerek eğlenmek için tercih ettikleri en önemli seçenek olarak kaldı.

  1. Sosyal medya

Dijital eğlence kavramı artık sadece video oyunlarıyla sınırlı değil. Sosyal medya da insanların dijital cihazlarından üzerinden ve dünyanın her yerindeki insanlarla etkileşerek eğlenmesini sağlayan bir araç olarak kullanılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz