Yeni Samsung Gear S3 Akıllı Saatte, Ekran Daima Açık Olacak

0
img_0760
Samsung Gear S3 Classic ve Gear S3 Frontier yan yana Samsung Gear S3 Classic -soldaki- ve Gear S3 Frontier -sağdaki- duyuruldu

Samsung, Gear S3 Classic ve Gear S3 Frontier olmak üzere 2 farklı modelle gelen yeni akıllı saatini duyurdu.

Berlin’deki IFA 2016 fuarında Samsung, yeni akıllı saati Gear S3’ü tanıttı ve bir özelliğinin altını kuvvetle çizdi: Gear S3 her şeyden önce bir saat olarak tasarlandı. Bu nedenle Gear S3’te, Gear S2’nin tersine ekranda saat sürekli olarak görünecek. Zira Gear S2’de ekran normalde kapalı kalıyor ve ekranı açmak için bileğinizle yukarı doğru hafif bir hareket yapmanız gerekiyordu. Daima açık ekran özelliğinin yanında, Gear S3 16 milyon renk desteğine de sahip olacak.

Gear S3 her iki modelinde de 46 milimetrelik çapıyla Gear S2’den daha büyük bir ekrana sahip. Böylece saat, ortalama 3-4 gün dayanabilecek bir büyüklükte bir bataryayı barındırabilecek.

 

Gear S2 ve S3 Classic Gear S3 Classic -sağdaki- bir önceki modeli S2’den biraz daha büyük
Gear S2 ve S3 Classic
Gear S3 Classic -sağdaki- bir önceki modeli S2’den biraz daha büyük

Gear S3 ile kullanıcılar gelen aramaları da cevaplayabilecek. Tüm yapmaları gereken saatin kenarındaki çerçeveyi aramayı kabul ya da reddedecek yönde çevirmek. Yani Gear S3’teki hoparlör ve mikrofon sayesinde aynen Dick Tracy gibi kolunuzdaki saat üzerinden insanlarla konuşabileceksiniz.

Keşfetmeyi seven kullanıcıları için, Gear S3’ün başka özellikleri de mevcut: barometre, altimetre ve telefonunuzdan bağımsız bir GPS.  Yani Gear S3 Frontier bağımsız bir cihaz olarak çalışabiliyor. Bunun yanında LTE teknolojisine de sahip. S3 Classic ise yalnızca Wi-Fi üzerinden internete bağlantıyı destekliyor. Bluetooth bağlantısını ise her iki modelde destekliyor. Böylece kablosuz kulaklık gibi aksesuarlarınızı saatinize bağlayabilirsiniz.

Gear S3 kullanıcıları da, giyilebilir teknolojilerin geniş uygulama ekosisteminden faydalanabilecek. Bu sayede Spotify’da müzik dinleyebilecek, Uber ve Uber Pool’u kullanabilecek ve Yelp’te arama yapabilecekler.

Bu listeye ekleyebileceğimiz bir diğer uygulama ise Samsung Pay. Kullanıcılar artık, Gear S3’ün MST(Manyetik Güvenli İletim) teknolojisi ve Knox güvenlik sistemiyle korunması sayesinde her türlü ödemelerini de akıllı saatleri üzerinden yapabilecek. Böylece kartlarını çıkartıp cihaza okutmakla uğraşmak zorunda kalmayacaklar.

 

Samsung Pay uygulaması Samsung Pay, akıllı saatinizi ödeme işlemlerinizde güvenli bir şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor
Samsung Pay uygulaması
Samsung Pay, akıllı saatinizi ödeme işlemlerinizde güvenli bir şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor

Bunların yanında, Samsung uygulamaları abartmamak konusunda da dikkatli. Konuyla ilgili olarak Samsung’un sözcüsü, akıllı telefon deneyimini tamamı ile akıllı saatlere aktarmak istemediklerini belirtiyor. Çünkü yaptıkları araştırmalarda bu durumun çok da memnun edici sonuçlar vermediğini görmüşler.

Gear S3’ün sadece bir saat gibi çalışması değil, aynı zamanda bir saat gibi görünüp hissedilmesi için de tasarımına büyük çaba harcanmış. Kullanıcının akıllı saatinde kendi istediği kayışı kullanabilmesi için de, Gear S3’ün kayışı standart 22 milimetrelik ölçüde tasarlanmış.

Samsung ekibi Gear S3’ün eskimeyen ve rağbet gören bir tasarım olmasıyla beraber aynı zamanda uzun ömürlü ve sağlam olmasını da istemiş. Bu nedenle Gear S3 gorilla glass ile çizilmelere karşı korunurken aynı zaman da suya karşı da dayanıklı olarak tasarlanmış. Ne var ki ekrandaki lekelenmelere hala etkili bir çözüm üretmemişler.

Samsung, Gear S3 modellerinin piyasaya sürülme tarihi ya da fiyatıyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı ama yılbaşından önce mağazalardaki yerini alacağını garanti etti.


Enes Koşar 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz