BU YIL EĞLENCE SEKTÖRÜNDEKİ 11 EN BÜYÜK YENİLİK

0

BU LİSTEDEKİLER YENİLER ARASINDAN EN İYİLERİ

1. Normal Kullanıcılar İçin Sanal Gerçeklik: Sony PlayStation VR

sony_vrcmyk_1

Yüksek çözünürlüklü sanal gerçeklik oyunları oynamanın olmazsa olmaz gereksinimlerinden biri oldukça güçlü bir PC sahibi olmak. PlayStation VR, Sony’nin var olan 40 milyondan fazla PS4 kullanıcısı için bu deneyimi tak-çalıştır hale getiriyor. Bu sistem, telefon tabanlı ucuz sistemlerin aksine (Google Cardboard vb.) her bir göze 100 derece görüş açısı ile 1080p görüntüler aktarıyor. Fiyatı $400.


2. İlk 4K Blu-Ray Oynatıcı: Samsung 4K Ultra HD Blu-ray Player

psc1216_bown_ent006_1

Ultra yüksek çözünürlüklü içerikler gelmeye başladı ve Samsung’un bu cihazı bunların tamamını oynatabilecek ilk cihaz. Oynatıcı, Netflix, Youtube ve Amazon’dan 4K video akışı sağlayabiliyor ve elbette bunun yanında fiziksel UHD diskleri de oynatabiliyor. Fiyatı $399.


3. Dahili Axe Efektleri: Yamaha Transacoustic Guitar

psc1216_bown_ent005_1

Bu akustik gitar mükemmel derecede bağımsız bir cihaz. Amfiler ve kablolar yok, böylece sizi sabote ederek gerçek zamanlı efektler oluşturmak isteyenlerin eğlencesine geçit yok. Bu Transacoustic™ gitar dahili kontrol düğmeleri sayesinde reverb (yankı) ve chorus (titreşim) efektlerini yeniden yaratıyor. Tellerin hareketi enstrüman içerisindeki bir aktüatörü titreştiriyor ve elektrik ihtiyacı olmadan gitarın sesini anında değiştirerek size sahnedeki bir rockstar’ın cesaretini veriyor. Fiyatı $999.


4. Yamaha YSP-5600: Sesten bir yarımküre

psc1216_bown_ent004_1

Ev için surround ses sitemlerinin büyük çoğunluğu sesi önden arkaya ve kenardan kenara ileterek iki boyutlu çalışıyor. Dolby Atmos ses standardı iki yıl önce duyurulduğunda bu alana yeni bir boyut kazandırdı ve bu yıl, Yamaha YSP-5600 bu özelliği tek bir hoparlöre sığdırabilen ilk cihaz oldu. 12 adet yukarı yönlü sürücü ile birleşen 32 ileri yönlü sürücü sesi tavandan sektirerek ağaçtaki kuşları ve başınızın üzerinden geçen bir helikopteri hissettiriyor. Veya bu ilk 7.1.2 (Dolby Atmos) cihazı Spotify, Pandora veya daha başka platformlardan favorilerinizi dinlemek için kullanabilirsiniz. Fiyatı $1600.


5. Sony Ultra Kısa Yansıtma Açılı: Herhangi bir yüzeye yansıtın

psc1216_bown_ent003_1

Sony’nin lazer tabanlı 5 inçlik projeksiyonu tüm yüzeyleri ekrana çeviriyor. Duvara yakın yerleştirilen bu projeksiyon 22 inçlik bir görüntü oluşturabiliyor ve duvardan bir adım uzaklaştığınızdan görüntü 80 inçe kadar genişliyor. Fiyatı $999.


6. Anki Cozmo: En akıllı robot evcil hayvan

psc1216_bown_ent002_1

Bütün yapay zeka ile donatılmış robotlar sanal asistan olmak zorunda değil: Bazıları sadece bizi oyalamak için kullanılabilir. Oyun zamanlarının robotik zekasını geliştiren Anki’nin Cozmo’su. Beyzbol topu büyüklüğündeki tekerlekli bu robotun cana yakın OLED gözleri arkasında çevresini ve dostlarını algılamasını ve öğrenmesini sağlayan bir yüz tanıma kamerası var. Gelişmiş makine öğrenmesi algoritmaları Cozmo’nın kişiliğinin gelişmesine yardım ederken geliştiriciler için çıkarılacak araçlar ona yeni numaralar öğretilebilmesini sağlayacak. Fiyatı $180.


7. No Man’s Sky: Evren Genişliğinde Bir Oyun

psc1216_bown_ent001_1

No Man’s Sky’ın kodlanması 3 yıl sürdü fakat onu oynamanız bir ömür boyu sürecek. PS4 ve PC için geliştirilen bu bilim kurgu keşif oyunu sınırsız olasılık sunuyor. Oyunun güçlü sahneleme motoru 18 kentilyon-%99.9’unu ziyaret etmeye hiçbir zaman vaktinizin yetmeyeceği- gezegen oluşturabiliyor. Sizin işiniz, türleri keşfedip kaynakları takas ederek son sınırı uzay olan uçsuz bucaksız genişlikte hayatta kalmaya çalışırken bu gezegenleri olabildiğince görmek. Güvenli seyahatler! Fiyatı $60.


8. LG Signature OLED TV:  En Renkli Görüntü

psc1216_bown_ent001_1

En kaliteli 4K televizyonlar bile görüntüdeki en karanlık ve en parlak bölümlerdeki detayları yutabiliyorlar. High-dynamic range (HDR)- milyonlarca derinlikteki bir renk skalası ile kodlanmış videolar için geniş kapsamlı bir terim- bahsedilen detayları öne çıkarıyor. LG’nin Signature OLED TV’si renkleri diğer bütün televizyonlardan daha iyi sahneliyor. HDR10 ve Dolby Vision HDR standartlarını desteklediği için izleyiciler içeriğin kaynağı ne olursa olsun tam bir gökkuşağını görebileceklerinden emin olabilirler. Fiyatı $7999’dan başlıyor.


9. Lytro Sinema Kamerası: Yeşil olmadan yeşil ekran

lytro-ft_1

Işık alanı kameraları, kullanıcılara görüntünün bazı parçalarına odaklanma imkanı veren, tüketiciler arasında giderek daha da yaygın hale gelmektedir. Lytro’nun 755 megapiksel kamerası bu tekniği profesyonel film yapımcılarına da kazandırarak yapım sonrası efektleri hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Odağı kaydırma, film hızını ayarlama ve yeşil ekrana ihtiyaç olmadan arka plandaki herhangi bir şeyi kaldırma veya değiştirme gibi düzenleme olanakları sunuyor. Fiyatı değişken.


10. Parrot Disco: En kolay uçan dron

drone_1

Eğer daha önce bir kağıt uçak uçurduysanız Parrot Disco’yu havalandırabilirsiniz. 0.7 kg ağırlığındaki bu dronu havaya fırlatın, üzerindeki sensörler- jiroskop, ivmeölçer, magnetometre, barometre ve GPS- sabit kanatlı bu uçağı daireler çizerek sizden yeni komutları bekleyeceği yükseklik olan 45 metreye çıkaracaktır. Kullanıcılar uzaktan kumanda ile bir rota belirliyor ve dron üzerindeki dahili algoritmalar rotayı takip etmesini sağlıyor. 80 km/h maksimum hız hiçbir yarışı kaybetmeyeceğiniz anlamına geliyor. Fiyatı $1300.


11. Ossic X: Sanal gerçekliğin tatlı sesi

bown-entertainement

Sanal gerçeklik söz konusu olduğunda bütün ödülleri video topluyor. Ama sanal gerçeklikte duymak, mermilerin başınızın üzerinde vızıldaması veya ayağınızın altındaki zeminin gıcırdaması gibi, sadece bir araç. HTC ve Oculus gibi ağır toplar ses motorları üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyorlar ancak San Diego’dan bir startup şirketi çok boyutlu sesi bir adım öteye taşıyor. Dinleyicinin anatomisine uyum sağlayan Ossic X kulaklığı şimdiye kadarki en gerçekçi 3 boyutlu ses efektlerini oluşturuyor. İlk olarak, kulaklık bölümlerinin üzerindeki sensörler kafanızın büyüklüğünü ölçüyor ve bu sayede kulaklar arasındaki ses gecikmelerini hassas bir şekilde ayarlayabiliyor. Her bir kulağı çevreleyen dört adet sürücü farklı yönlerden gelen sesleri simüle edebiliyor. Son olarak, Ossic X’in dahili baş takip sistemi her hareketinize uygun sesi eşleştirebilmek için bir ivmeölçer, jiroskop ve pusula kullanıyor. Fiyatı $299.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz