Apple’ın iOS 10 Güncellemesi İlk Yüklenen Birçok Iphone’u Bozdu

0

 

WWDC 2016’da iOS 10 güncellemesi ile iMessage, Siri ve bir çok özelliğe değişiklikler geldi
WWDC 2016’da iOS 10 güncellemesi ile iMessage, Siri ve bir çok özelliğe değişiklikler geldi

IOS 10 güncellemesinin telefonunuza ne gibi yeni özellikler getireceğini mi merak ediyorsunuz? Eğer güncellemenin yayınlandığı 13 Eylül günü ilk indirenlerden olsaydınız, sonunda “sıfır” özellikle karşı karşıya kalabilirdiniz!
Apple problemin çözüldüğünü söylese de iPhone ve iPad’leri için gelen son ücretsiz güncellemeyi alan onlarca kullanıcı donma problemleriyle karşılaştı.

iPhone ve İpad’lerde “Ayarlar” sekmesinde otomatik olarak beliren güncelleme Apple’in son mobil işletim sistemini içeriyor ve Siri, iMessage ve diğer bazı uygulamalara bir çok yeni özellik getiriyor. Ancak güncellemeyi ilk edinenler, bu özellikler yerine cihazlarının “Güvenli Mod”a geçerek yalnızca şarj ikonunu göstermesine tanık oldu.

Şu karmaşaya bakın:

 

iOS 10 güncellemesi bazı iPhone ve iPad’leri “brick (tuğla)” haline getiriyor
iOS 10 güncellemesi bazı iPhone ve iPad’leri “brick (tuğla)” haline getiriyor

Seth Weintraub on Twitter(iPad Pro güncellemesi çuvalladı. iTunes’a mı yoksa boşta bir USB portuna mi sahibim bilmiyorum! Yeniden yükleme yapmalıyım.)


Dave Gershgorn on Twitter(Sanırım telefonumu iOS 10 güncellemesi ile mahvettim. Yükleme çubuğu %99’dayken gitti.)


9to5Mac  on TwitteriOS 10 güncellemesi bazı kullanıcılar için iPhone ve iPad’leri kullanılamaz hale getiriyor, eski haline getirmek için iTunes gerekli.


Business Insider on TwitteriOS 10 güncellemesini hemen yapmayın; görünen o ki bazı telefonları bozuyor.


The Wall Street Journal ve CNBC’den gelen haberlere göre Apple, şikayetlere cevap olarak, yalnızca az sayıda kullanıcının hatadan etkilendiğini ve problemin hemen çözüldüğünü açıkladı.Yine de Apple’ın Twitter’daki müşteri hizmetleri hesabını takip ederek insanların telefonlarının nasıl bozulduğuyla ilgili şikayetlerini okuyabilirsiniz.

 


Çeviren : Alican Koçsan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz