Oculus Bir Emmy Ödülü Daha Kazandı

0

henry

Oculus, Henry adındaki kısa film ile bir Emmy ödülü daha kazandı. Bu daha önce gereksiz gibi görülen Oculus formatının önemli film yapımcıları ve hikâye anlatıcılar arasında kendisini kanıtlaması için bir dönüm noktası aynı zamanda.

Henry, Rift’i kullanan seyirciyle aynı ismi taşıyan ve adeta Emmy ödülü için uğraşırcasına heyecanlı davranan küçük ve yalnız bir kirpiyi tanıştırıyor. Kısa film daha önce Pixar’da çalışmış Ramiro Lopez Dau tarafından yönetiliyor ve Elijah Wood tarafından seslendiriliyor.

Oculus’un aynı zamanda sahibi olan Mark Zuckerberg, geçtiğimizde facebook iletisinde “Henry’i sanal gerçeklik (SG) ile izlediğiniz zaman o dünyanın içinde etrafınıza bakıyor ve onunla iletişime geçtiğinizi hissediyorsunuz” yorumunu paylaştı ve ekledi: “Henry sanal gerçekliğin hikâye anlatımını nasıl değiştirebileceğinin harika bir örneği. Oculus Hikâye Stüdyosu ekibini bu harika başarısı için kutluyorum ve önümüzdeki ay geliştirici konferansında Oculus hakkında daha büyük yenilikleri paylaşmak için heyecan duyuyorum”.

Oculus’ün bir diğer filmi olan “Dear Angelica” bu yıl Sundance festivalinde görücüye çıktı ve yine bu yıl içinde tüm duygularımıza hitap etmek üzere bizlerle paylaşılıyor olacak.

Eğer tam uzunluktaki filmler SG için yarışmaya başlarsa, Oculus Rift’in yüzünüzde bırakacağı izler için hazırlıklı olun.


Çeviren: Kenan Tümer

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz