Biyonik kuş gerçek kuşları, hatta kedileri bile aldatıyor

0

Akıllı telefonla yönlendirilen bu uçan biyomimetik araç, insanların ve kedilerin yeni eğlencesi olacak.

Uçak mühendisi Edwin Van Ruymbeke amacına ulaşırsa çok yakında akıllı telefonunuzu kuşlarla birlikte uçmak için kullanabileceksiniz. Elbette siz uçmayacaksınız, sizin yerinize Van Ruymbeke’nin ürettiği biyonik kuş, yani Bionic Bird uçacak.

Bionic Bird çoğu İHA gibi helikopter pervanesiyle değil de gerçekten kanat çırparak uçtuğu için gerçek kuşların arasına karışabiliyor. Bionic Bird’ün diğer kuşları, hatta avcı kuşları ve kuşların azılı düşmanı kedileri kandırabildiği görüldü. Bionic Bird ekibi bu İHA’nın köpükten yapılmış gövdesinin yok edilemez olduğunu öne sürüyor (gerçi kedilerin dişleriyle, pençeleriyle koca halıları ne hale getirebildiğini biliyoruz) ama en azından karbon fiber kanatları istediğinizde değiştirebiliyorsunuz.

Bionic Bird 100 metre mesafeden Bluetooth 4.0 bağlantılı akıllı telefonlarla kumanda edilebiliyor. Şu anda sadece iOS’la çalışsa da Android uygulaması yolda. Üstündeki pil, aletin 6 ila 8 dakika uçmasına izin veriyor ve yanında gelen yumurta biçimli şarj cihazı, biyonik kuşu 12 dakikada şarj edebiliyor. Ekip gelecek sürümlerde canlı video akışı sunan HD kamera, bilek bandıyla kontrol ve arıkuşu gibi havada asılı durma özellikleri ekleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz