Elon Musk, 24 Saatte 200.000’e Yakın Model 3 Sipariş Edildiğini Açıkladı

0

Tesla’nın yeni arabası olan Model 3’ün ön siparişe açılması üzerinden 24 saat geçtikten sonra, yeni aracın şirket için çok başarılı bir ürün olacağı kesinleşti. Tesla Motors’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Elon Musk, dün Twitter’dan yaptığı açıklamada Model 3’ün 24 saat içerisinde dünyanın değişik yerlerinden 180.000 ön sipariş aldığını ve şirkete 7,5 milyar dolarlık bir satış geliri sağladığını ifade etti.

Musk, yukarıdaki tweetinden kısa bir süre sonra ise yeni bir tweet atarak ön siparişlerin 198.000 adedi gördüğünü açıkladı:

Verilen rakamların önemi ise Inside EVs’in internet sitesinden elde edilen ve 2015’te ABD’de satılan toplam elektrikli araç sayısıyla kıyaslandığında ortaya çıkıyor. Twitter’da dolaşan tabloya göre, ön siparişlerin sayısının toplamı, 2015’te ABD’de satılan tüm elektrikli araçlardan daha fazla.

elektrikli satış

Ayrıca Musk’ın ifade ettiği ortalama fiyat olan 42.000 doların, aracın başlangıç fiyatı olan 35.000 dolardan daha fazla olduğunu belirtmekte de yarar var. Bu da alıcıların bu şık sedan araca opsiyon ekleterek sahip olacağı anlamına geliyor. Şimdilik Elon Musk, elektrikli araçların Henry Ford’u olacakmış gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz