Google Glass Ekibi, Gözlük Olmayan Bir Giyilebilir Teknoloji Ürünü Üzerinde Çalışıyor

0

Google’ın giyilebilir teknolojilerden sorumlu departmanı, içinde ekranı olmayan bir ürün de dahil olmak üzere, yeni ürünler üzerinde denemeler yapıyor. The Information’ın dün yayınladığı bir habere göre, Google Glass’in arkasındaki ekip olan ve şu anda Project Aura olarak isimlendirilen bölüm, içlerinde sadece sese dayalı bir kafalık da bulunduran en az üç prototip projeye sahip. Sözü geçen cihazın Bluetooth veya normal kulaklıklardan ne açıdan farklı olduğu bilinmiyor ancak Google Glass’in asıl amacı olan eller serbestken yapılacak aktiviteleri yerine getirebileceği düşünülüyor.

Project Aura, Google’ın Glass projesini devam ettirmek için geçtiğimiz haziran ayında görevlendirilen yeni bir teknoloji ekibi. Google Glass aslında Google X “moonshots” laboratuvarının bir parçasıydı. Aura ise Google’ın doğrudan himayesi altında ve Nest Labs yönetim kurulu başkanı Tony Fadell ile ünlü tasarımcı Ivy Ross önderliğinde geliştirmelerine devam etmekte.

Google geçtiğimiz ağustos ayında Amazon’un Lab126 donanım bölümünde çalışmakta olup işten çıkarılan mühendisleri işe almaya başlamıştı. Bu mühendislerden bazıları ise ses uzmanlarıydı ki bu da Google’ın yeni projesini destekler nitelikte bir bulgu. The Information’ın haberine göre ses odaklı cihaz bir spor ürünü olarak da çıkabilir. Ancak yine aynı habere göre Google’ın geliştirmekte olduğu diğer iki cihaz iş alanında profesyonel olarak kullanma amacıyla geliştirilen ekrana sahip cihazlar. Sonuç olarak Google Glass projesi son kullanıcıya ulaşamadan sonlandırılmış olsa da projenin arkasındaki asıl fikrin hâlâ şirket içinde benimseniyor olma ihtimali var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz