Kağıttan Uçakları, FPV Uçuş Yapabilen Radyo Kontrollü Aletlere Çeviren Kickstarter Projesiyle Tanışın

0

İki yıl önce PowerUp, Smart Module isimli projesini piyasaya sürdü. Bu proje kağıttan uçaklara takılan ve akıllı telefonlar vasıtasıyla kontrol edilebilen bir elektrikli motor barındırıyordu. Bu şekilde, basit kağıttan uçağınızı, uzaktan kontrollü bir uçağa çevirebiliyordunuz. Aynı takım bu sefer Smart Module projesinin devamı olarak nitelendirilebilecek bir projeyle karşımızda. Ünlü Fransız dron üreticisi Parrot ile ortaklığa giden PowerUp, yeni projesinde kağıttan uçaklara kablosuz ağ (wi-fi) vasıtasıyla canlı video yayını yapabilme imkanı kazandırıyor.

Bu ayın başlarında Kickstarter’da kampanyası başlatılan PowerUp FPV, şirketin hedefi olan 100.000 Dolarlık bütçeyi, kısa bir sürede 230.000 Dolarlık destek toplayarak çoktan yakalamış durumda. Eğer üründen siz de almak isterseniz hâlâ sıraya girebilirsiniz ve batarya, FPV gözlükleri ve uzaktan kumandalı motordan oluşan bu sete 159 Dolar’a sahip olabilirsiniz. Ancak bu paket önümüzdeki haziran ayında müşterilere temsil edilecek. Eğer uzaktan kumandalı kağıttan uçağınızı daha erken uçurmak isteyenlerdenseniz, 1 Mart’ta teslim edilecek olan 299 Dolarlık “beta” paketini almalısınız.

PowerUp, uçaklarının 32 kilometreye varan hızlara çıkabildiğini ve sistemi kapatmadan değiştirebileceğiniz pillerin her birinin 10 dakikalık uçuş süresi sağladığını iddia ediyor. Yönlendirilebilir kamera 90 metrelik bir yayın desteği sunuyor. Aynı zamanda çektiğiniz videoları telefonunuza veya SD karta kaydedebiliyorsunuz. Ancak ürünün belki de en dikkat çekici yanı hareketle kontrol özelliği. Google Cardboard’a benzeyen FPV gözlükleri vasıtasıyla çalışan bu sistem, kafa hareketlerinizle uçağın yönünü değiştirebilmenize olanak sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz