Mumları Sürekli Deviren İnsanlar İçin En İdeali Akıllı Mumlar

1
LuDela’nın Akıllı Mumu Gerçekten telefonunuzdan kontrol edilebileceğiniz bir muma ihtiyacınızın olup olmadığı tartışılabilir olsa da, bu akıllı mum açıktaki ateşin bilinen tehlikelerine karşı koruma öneriyor

Bu WI-FI mum kendi ateşini söndürebildiği gibi bir şeyler ters gittiğinde sizi uyarabiliyor.

LuDela’nın Akıllı Mumu Gerçekten telefonunuzdan kontrol edilebileceğiniz bir muma ihtiyacınızın olup olmadığı tartışılabilir olsa da, bu akıllı mum açıktaki ateşin bilinen tehlikelerine karşı koruma öneriyor
LuDela’nın Akıllı Mumu
Gerçekten telefonunuzdan kontrol edilebileceğiniz bir muma ihtiyacınızın olup olmadığı tartışılabilir olsa da, bu akıllı mum açıktaki ateşin bilinen tehlikelerine karşı koruma öneriyor

Hiç mumunuzu üflemeniz gereken fakat koltukta rahat rahat takıldığınız ve mumun odanın diğer ucunda olduğu üzücü bir durumda kaldınız mı?

Kendinizi daha fazla yıpratmayın, çünkü artık telefonunuzdan evinizdeki tüm mumları kontrol edebileceksiniz. LuDela firması uzaktan kontrol edilebilen gerçek ateşi olan akıllı mumu satışa sunuyor. Özünde, mum – balmumundan sıradan bir mum. Etrafında LuDela’nın Wi-Fire akıllı modülü demekten kendini alamadığı, mum ateşini telefonunuzdan yakıp söndürebilen kabuk var.

Daha da önemlisi, LuDela’nın sadece tek bir mumu diğer tüm mumlarınızın toplamından daha fazla sensör içermekte. Bu sensörler ısıdaki ve hareketteki değişimi tespit edebiliyor ve mumun devrilme ya da bir engelle karşılaşma durumunda kendi kendini söndürmesini sağlıyor. Hatta birşeyler ters gittiğinde size mesaj bile yollayabiliyor.

LuDela’nın tanıtım videosu insanların mumları en tehlikeli yerlere koymakta ısrarcı olduklarında bile evlerinin olası bir yangından kurtulabileceğini gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qHXh_U1gVRE

Akıllı mum fikri oldukça uçuk olsa da, yanan mumlar Ulusal Mum Derneği verilerine göre Birleşik Devletler’de her yıl 10,000 ev yangınından sorumlu. Birleşik Devletler Tüketim Ürünleri Güvenliği Komisyonu’nun yaptığı araştırma bu yangınların 85%’nin insaların 3 temel kuralı uyguladıklarında kaçınılabilir olduğunu söylemekte: Asla mumu başı boş bırakma, asla mumu tutuşabilecek bir şeyin yanında yakma ve mumları hayvan ve çocukların erişemeyeceği bir yerde tut.

İnsanların hala mum konusunda akıllanmadığı düşünüldüğünde, belki de mumların akıllanma zaman gelmiştir.


Çeviren: Evren Akgül

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz