Şimdi Minecraft’ı Oculus Rift’e Oynayabilirsiniz

0

minecraft

Bir aile şirketi olan Mojang’ın bu gün duyurduğuna göre, Minecraft, hit olan ve bir neslin en iyi beyinlerini ele geçiren/tutsak eden blok inşa  etme oyunu, şimdi de Oculus Rift sanal gerçeklik başlığında oymamak mümkün.

Oculus Rift başlığının yanında (599 dolara ayrı olarak satılan ve güçlü bir oyun bilgisayarı olan) bir de Windows 10 Beta sürümü için Minecraft’ın bir kopyasına (9.99 dolar) ihtiyacınız olacaktır. Burada, Popular Science ofislerinde bu şeylerden en az bir tanesine sahip olduğumuzdan, bu gün öğleden sonraki saatlerde buradaki üretkenlikte düşüş görürseniz, nedenini anlayacaksınızdır/bileceksinizdir.

Bu aslında, Minecraft’ın sanal gerçeklik olarak ilk defa ortaya çıkışı değil. Mojang, bu yılın başlarında  Samsung’un 99 dolarlık daha ucuz Gear VR’ı için de bir sürüm yayınlamıştı.Fakat Oculus sürümü,  PC için optimize edilmiş özelliklere sahip (fare, klavye ve Xbox kontrol aygıtı desteği) ve bir Creeper’ın nefesini ensenizde hissetmek istemediğinizde,  sizi VR (Sanal Gerceklik) görüntüsünden çıkarıp, daha geneleksel ‘düz’  ekran moduna geçmenizi sağlayacak ‘sanal oturma odası’ denilen modu var.


Deniz Tuna

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz