Teknolojide Geçen Hafta: İphone 10 Yaşına Girdi, Facebook 2 Milyar Kullanıcıyı Aştı ve Nintendo Herkesi Şımarttı

0
Apple

Canınız sıkıldığında herkesi görmezden gelerek okuyabileceğiz bir yazı var karşınızda!

Bir kısmınız zamanının çoğunu cep telefonundaki uygulamalarda gezinerek ve örneğin bu şekilde bayramlarda ailesiyle oluşabilecek istenmedik konuşmalardan kaçınarak geçiriyor. Şansınıza burada geçen hafta teknolojide yaşanan ilginç gelişmeler hakkında size güzel zaman geçirtecek bir yazı var.

 

iPre-teen

İphone geçen hafta 10. yaş gününü kutladı. İnanması zor ama Steve Jobs bizi bu müthiş dikdörtgen cihazla tanıştıralı tam 10 yıl olmuş. Daha tuhaf gelen şey ise App Store İphone’dan tam bir sene sonra açıldı.

 

Eğlendir Beni Super Nintendo!

Nintendo, Super Nintendo Classic Edition’ın Eylül 2017’de çıkacağını resmi olarak açıkladı. Oyun kolu ve içinde yüklü 21 oyun (henüz yayınlanmamış Star Fox 2 dahil) ile gelen Nintendo 80 $ olacak. Heyecanlanmamak elde değil çünkü ön siparişe çıkan Super Nintendo Classic’lerin tamamı anında satıldı ve kimi insanlar ürünü ikinci el olarak satarak kâr elde etmeye çalışıyor.

 

Kodlayın Çocuklar!

Anki, Cozmo botunu güncelledi. Artık çocuklar karmaşık kodları örneğin yüz tanımayı bile kendileri kolayca programlayabilecek. Cozmo çocukların kodlamayı öğrenmesi için yapılan çalışmalardan sadece biri, otomatik botlar diğer tüm işlemleri yapabildiğinde Cozmo daha da yararlı olacak.

anki Cozmo

 

Göz Burada!

Nest yeni Cam IQ’yu tanıttı. Bu kamera biraz cep yakıyor, ancak şimdiye kadar denediğimiz en iyi güvenlik kameralarından biri oldu.

Nest Cam IQ Review

 

Fidye Notu

Petya adlı bilgisayar siteminizi kitleyen ve açmak için para talep eden büyük siber saldırı tüm dünyada zarara yol açtı. Alman bir e-posta servisinden yayılan ve Merck’e (Amerika’daki büyük bir ilaç şirketi) kadar her yerde zarara yol açan bu siber saldırı devamını görmek istemediğimiz bir durum.

 

Parlak Gece Işığı

Aumi Mini, prize taktığınızda telefonunuza bildirim geldiğinde yanıp sönen akıllı bir gece lambası. Kulağa uykunuzu bölecek bir cihaz gibi gelse de içerdiği IFTTT entegrasyonu ile karmaşık akıllı ev etkileşimlerinde bir yarar sağlıyor. Sadece 24 dolara bu ışığı edinebilirsiniz.

Aumi

 

4K Olmaması Tamam Değil!

Canon yeni 6 boyutlu Mark II tam-kare DSLR’ı tanıttı. Yükseltilmiş otomatik odaklama, arttırılmış çözünürlük ve tam-dönebilen ekranıyla zaten güçlü olan bir kamera daha da güçlü hale geldi. Eleştirmenler 4K video özelliği olmamasını olumsuz olarak değerlendirirken, daha dikkat çekici bir eksikse kamerada fotoğraf çektikçe kayıt yapmak için ikinci bir hafıza kartı yeri bulunmaması.

 

Tepenin Kralı

Faraday Future FF91 elektrikli arabası gözünü ünlü Pike’s Peak yoluna dikti.

 

4:44

Jay Z, 4:44 adlı yeni albümünü yayınladı ve bu albüm Jay Z’nin müzik servisi Tidal’a kayıt olanlar için dinlemeye hazır. Eğer sizde bir Tidal kaydı varsa gelip dinleyebilir miyiz?

 

Notaları Remix Yap!

Samsung Galaxy Note 7 patlamasıyla ve kendini uçaklarda yasaklatmasıyla ünlü ancak şimdi limitli stoklarıyla hayranları için geri dönüyor. Sadece 400000 adet olacak ve yalnızca Güney Kore’de satılacak, yani şimdilik durum bu. Telefon içerisinde daha farklı bileşenler içerecek, mesela patlamamasını umduğumuz daha küçük bir batarya.

Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition

 

Haftanın Musk Konuşması

Elon Musk bu hafta çok heyecanlıydı çünkü Tesla Model 3 standart gereklilikleri tamamladı ve ayın sonunda satışa sunulacak. İlk 30 müşteri için bir teslim partisi olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz