Tesla, ABD Dışındaki Kullanıcılarına Ücretsiz Spotify Premium Üyeliği Veriyor

0

Tesla ve Spotify, müzik servisini Model S ve Model X modellerine entegre etmek için bir araya geldiler. Bu gelişmenin tam zamanında gerçekleştiğini belirtmekte fayda var çünkü Tesla’nın bir önceki iş ortağı olan Rdio’nun faaliyetleri durmuştu. Şimdiye kadar söylediklerimiz, haberin güzel olan kısmı. Kötü olan kısmı ise bu hizmetin sadece Avrupa, Avustralya ve Honk Kong’daki kullanıcılara ulaşacak olması. ABD’deki kullanıcıların bu hizmete erişim imkanları olmayacak. En azından şimdilik…

Ancak bu hizmeti kullanmak için Spotify’a ayda 10 kağıt vermek zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Bütün modern Tesla kullanıcıları (Roadster kullanıcıları hariç) bu güncellemeden faydalanacak; üstelik bu hizmetten yararlanmak için bir Spotify hesabınız olmasına bile gerek yok çünkü bütün araçlar kendi Spotify Premium üyelikleriyle donatılmış olacaklar. Bu da kullanıcıların Spotify’ın tüm nimetlerinden kocaman dokunmatik ekranları vasıtasıyla ücretsiz bir biçimde yararlanmalarını sağlayacak. Ücretsiz derken gerçekten ücretsiz hizmetten bahsediyoruz zira Tesla, mobil veri kullanım ücretlerini üstleniyor.

Elbette kendi çalma listelerini veya diğer verilerini, halihazırda sahibi oldukları Spotify üyeliğinden aktarmak isteyen kullanıcılar, bunu yapabilecekler. Spotify daha önceden de Ford ve BMW/Mini ile ve CarPlay ve Android Auto ile ortaklık yaptığını duyurmuştu. Ancak Tesla ile yapılan anlaşma, premium üyeliğin ve mobil veri kullanımının kapsam dahilinde olduğu tek anlaşma niteliğinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz