Yapay Zeka, Video Görüşmelerinde Havlayan Köpekleri ve Çığlık Atan Çocukları Gizleyecek

1
2066
Bu tür gürültülü atıştırmalar, gelecekte rahatsızlık vermeyecek. Microsoft

Google ile Microsoft, internet konferansları sırasında arka plandan gelen gürültüyü otomatik olarak kaldıracak etkileyici özellikler getiriyor.

Video çağrıları, sosyal mesafe uygulaması başladığında kişiler arası iletişimin temel bir yöntemi haline geldi. Yöntem, insanlarla bizzat görüşmenin yerini tutmasa da; başka yüzleri görmek, sadece sesle yapılan konferans çağrılarını demode hale getiriyor. Fakat artık aylar süren uzaklıktan sonra, video çağrılarının getirdiği yenilik gözden kayboluyor ve baş ağrıtan durumlar daha belirgin hale geliyor. Arka planda havlayan bir köpek, artık eskiden olduğu gibi sevimli değil. Ayrıca bir beyin fırtınası sırasında mikrofonunu kapatmadan buruşuk bir paketin içerisinden yiyecek atıştıranlar, Yenilmezler’in süper kötüleri tuttuğu şu mega hapisanelerden birine gitmeli.

Fakat şimdi Microsoft ve Google gibi şirketler, video çağrıları esnasında çıkan can sıkıcı gürültüleri dengelemek üzere yapay zeka destekli çalışmalarına hız kazandırıyorlar. Aslında Google, G Suite ürünündeki bazı ticari müşterilerine gürültü engelleme özelliğini sunmaya başladı bile. Özellik, gelecek aylarda daha fazla kullanıcıya ulaşacak.

Stan Horaczek/Popular Science. Ç: O.

1 YORUM

  1. Resmen Black Mirror dizisinin bir bölümündeki gibi… Şaşkınlıklar içerisindeyim. Her şey çok çabuk gerçekleşiyor, fakat bu iyi bir haber değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here